Archiv 2017-2018


 

Druhá polovina roku 2018

Nejprve se chci všem příznivcům našich stránek omluvit za to, že jsem stránky neaktualizovala. Čas který bych proseděla u počítače jsem věnovala našim čtyřnohým holkám. Teď jsem k tomu konečně sedla a pokusím se shrnout do pár vět život se psími holkami v druhé polovině roku 2018.

Květen byl u nás ve znamení pravidelných procházek a jelikož bylo počasí opravdu příznivé, tak naše holky zahájily koupací sezónu. 

V červnu jsme vzali Mollču s Beretkou na písák. Všichni jsme se v horkém dni krásně schladili. Holky se na to vyválely v prachu a kdejakém bordelu a tak jsem si domů vezla spíše dvě prasátka. Holky byly špinavé, ale spokojené. Mollynka s námi také strávila jeden víkend v Jinolicích. Podnikli jsme také výlet na Hrubou Skálu. Mollča byla spokojená že jela sama a že se veškerá pozornost vztahuje jen na ni. Vzhledem k tomu, že Mollynka často trpěla na falešnou březost, tak jsme ji dali ke konci měsíce vykastrovat. No a Bessynka, ta se stala opět babičkou. Adelina Lady Nebekam přivedla na svět krásná čtyři vnoučátka. 

Červenec byl moc horký. Jak na pesany tak i na nás. Holky celé dny trávily schované v chládku a na procházky se chodilo buď brzy ráno, nebo pozdě večer. Akorát jeden den jsme se s Beretkou brzy ráno vydali na Mumlavský vodopád. Cesta k němu byla ve stínech stromů a na konci nás čekalo příjemné zchlazení u vodopádu. 

V srpnu vedra nepřestávala. Všichni jsme byli z toho horka unavení. Abysme se mohli podívat k moři, tak byly holky týden na "prázdninách" u Pečenkových. Na konci měsíce jsme se vydali s holkama za Bastíkovými. Ztrávili jsme u nich fajn víkend. Pesani se vyřádili a my povídali a povídali... :o)

V září se konala podzimní klubová výstava švýcarských salašnických psů. Nedalo mi to a přihlásila jsem na ni naší Bessynku do veteránek. V jejích deseti letech sklidila obdiv v jaké je úžasné kondici. Kruhem doslova létala s jejím upřímným úsměvem ve tváři. Umístila se na krásném 4.místě. To jsme ale ještě netušili co přijde. Na konci září jsem začala mít o Bessku starost.

Mé obavy se naplnili. V říjnu jsme přišli o Bessynku. Ani přes veškerou snahu nás i veterinářů se jí už nedalo pomoci. Měla obrovský nádor na slezině, který tlačil na ostatní orgány. Nádor s metastázemi po celém těle. Bessynka zemřela a něco uvnitř mě odešlo s ní.

Listopad jsme jako každý rok zahájili oslavou narozenin vrhu B. Beretce bylo náležitě pogratulováno a dostala obří hovězí kost. Beretky dcera Corinka byla na vyšetření RTG kloubů. Z výsledků máme radost. HD B/B, ED 0/0. 

Začátkem prosince naše cesta vedla za Cornelinkem. Přivítal nás obří méďa, kelišák a uličník v jednom. Moc děkujeme Cornelinkovým páníčkům za milé přijetí. Bylo to fajn. Druhou polovinu prosince jsme užívali vánočních svátků, sněhu a procházek. Navštívil nás také Bastík se svými páníčky. 


Mezi tím vším nám samozřejmě chodilo spousty zpráv a fotek od některých našich odchovů. Za to majitelům moc děkujeme. Jakákoliv zpráva či fotka o tom, jak se štěňátko od nás má, nás vždy moc potěší. 

16.4.2018 - Corinka u nás

Měli jsme velmi milou návštěvu a to Corinku s páníčky. Corinka je drobnější, citlivá holčička, závisláček na svou rodinu. Děkujeme, že jsme mohli Corču vidět a pěkně si popovídat.

z leva: Corina, Beretka a Amolly Lady Nebekam a jejich desetiletá mamina a babička Baruška Codeli Girls 

28.3.2018 - Vrh C první narozeniny

Dnes je tomu 1 rok co přivedla Beretka na svět další generaci naší chovatelské stanice. Dva nádherné bubáčky, dvojčátka Cornelina a Corinku. Buďte hodní a zdraví.
 

23.1.2018 - Baruška slaví kulatiny!!!

Nejstarší členka naší smečky a rodiny Baruška Codeli Girls dnes oslavila krásných 10 let! Bessynko buď tu s námi ještě hodně dlouho, máme tě moc rádi.
 

21.1.2018 - Výlet za Bastíkem

Přijali jsme pozvání a užili si den s Bastíkovými. Bylo to moc fajn a těšíme se na další setkání. Všechny fotky jsou na našem facebooku.
 

z leva: Albodye Lady Nebekam, Baruška Codeli Girls, Beretka a Amolly Lady Nebekam aneb kulíšek a její děti

9.1.2018 - Narozeniny Vrhu A

Dnes oslavil náš první vrh své již 6. narozeniny. Přejeme jim jen to nejlepší a strááášně moc zdraví. Nové fotky máme od AdelinyAshleyAlgutihoAlbodyeho a od Abelona. Všichni se mají fajn, jejich rodiny je mají rádi a to nám dělá největší radost.
 

7.1.2018 - Cornelin na návštěvě

Dnes u nás byla milá rodinná návštěva. Přijel se na nás podívat Cornelinek s majiteli. Všechny nás s přehledem přerostl a stále se jako správný puberťák usmíval. Na necelých 10-ti měsících váží 55 kg. Je to zlatíčko. Moc děkujeme majitelům za péči o Cornelinka a za to, že jsou s námi stále v kontaktu.
 
Mezi svátky jsme se také setkali s Albodyem "Bastikem". Bastin je prostě miláček a dvojčátko naší Mollynky. Strávili jsme fajn odpoledne. Rodinnou fotku bohužel tentokrát nemáme, ale příště to určitě napravíme :)

9. - 10.12.2017 - Duo CACIB Nitra

feny, třída otevřená: Beretka Lady Nebekam - VD4 a Výborná 3
 

27.11.2017 - Jak rostou naše C-dvojčátka


13.11.2017 - WDS Leipzig

Baruška Codeli Girls (*23.1.2008)
(Barancourt van de Weyenberg x Cori Gem Sad)

feny, třída veteránek - excellent

Byla to naše první výstava v Německu, naše první účast na Světové výstavě psů a zároveň naprosto parádní zakončení ,,výstavní kariéry,, naší Bessky.

4.-5.11.2017 - Dog Expo Praha

Oba dva dny jsme se zúčastnili mezinárodní výstavy psů v Praze. Výlet jsem si udělala s mojí milovanou Beretkou. Konkurence byla tentokrát opravdu vysoká a tak jsme vyběhali oba dva dny známku Výborná bez pořadí s kladnými a obsáhlými posudky od uznávaných rozhodčích. Oba rozhodčí mě moc potěšili svým přátelským, důkladným a usměvavým přístupem i přes to, že bylo posuzování zdlouhavé pro nás pro všechny.

V sobotu měl svou výstavní premiéru také Cornelin Lady Nebekam. Cornýsek pojal celou výstavu po svém, vše ho zajímalo a byl naprosto v pohodě. Také nás přijela navštívit na výstaviště Corinka s majiteli. Corče se do haly vůbec nechtělo, tak jsme se na chvíli přesunuli ven za ní. Vítání bylo obrovské. Maminu Beretu celou zulíbala. Takové velké vítání jsem ještě neviděla. Byl to fajn víkend.

 

Cornelin Lady Nebekam, třída dorostu - Nadějný 4 
rozhodčí: Arne Foss


 
Beretka Lady Nebekam, třída otevřená - oba dva dny Výborná
rozhodčí: Arne Foss, Cannon Yvonne


 
Psí mamina a její mimina :) Aneb z leva: Corina, Beretka a Cornelin Lady Nebekam

24. - 27.8.2017 - Výcvikový tábor Pecka

I letos jsme se zúčastnili letního výcvikového tábora v rekreačním areálu Pecka u Nové Paky. Kamila s Beretkou se věnovaly výcviku poslušnosti a nácviku ve výstavním kruhu a Jana s Mollynkou trénovaly treiball, který Mollču moc bavil. Nebyla nouze ani o procházky lesem a sbírání hub.

V pátek se za námi přijela podívat Péťa s Bastíkem (Mollynčiným bráškou). Holky byly spokojené a unavené. Tábor byl zakončen již tradičně závodem přes překážky a v neděli po obědě jsme vyrazili domů. Byla to moc fajn mini dovolená. Jak jsme se měli se můžete podívat ZDE.

22.7.2017 - Vrh C fotky

Corinka i Cornelinek mají ty nejlepší páníčky, kteří je mají rádi. Teď už mi nezbývá než jim popřát spousty zábavy a radosti, které se svými rodinami budou sdílet a také hodně zdravíčka do vínku. Těším se na všechny zprávy a na společná setkání.

22.6.2017 - Cornelin je stále volný

Pro Cornelinka rodinu a majitele stále hledáme. Je socializovaný a umazlený co to jen jde. Bereme ho všude sebou autem, naučil se chodit čachtat do bazénku, seznamujeme ho se zvířaty a pravidelně vyčesáváme kožíšek aby si zvykal. Je to pohodář a zlobidlo. Nové fotografie naleznete ZDE.

20.6.2017 - Baruška Codeli Girls 9 a půl roku

Naše nejstarší a nejzkušenější členka naší smečky, mamina a babička vrhu C, veterán šampionka Baruška Codeli Girls ve svých 9-ti a půl letech.


12.6.2017 - Corinka ve své nové rodině

V sobotu odcestovala Corinka do své nové rodiny, kde již před lety bernská slečna také pobývala. Má moc fajn rodinku která jí opečovává, takže se bude mít naše holčička mooc dobře. Už se prý pěkně zabydlela. Moc děkuji majitelům za krásné fotky a hlavně za péči o Corinku. Ona byla, je a bude má srdeční záležitost.


8.6.2017 - Cornelin hledá milující rodinu

Fenečka Corinka je již zadaná a v sobotu odcestuje do své nové rodiny. Pejsek Cornelin je stále volný. Hledáme pro něj tu nej rodinu, která by ho milovala a chtěla se do budoucna pejskaření více věnovat. Odběr možný téměř ihned. Nové fotografie ZDE


22.5.2017 - Vrh C - 8.týden

Corina i Cornelin už jsou zase o kus větší, chlupatější a umazlenější. Všechno prozkoumávají a vše je zajímá. Bereta i zbytek smečky už je pěkně vychovává a hrají si s nimi. A my si jich užíváme co to jde. Mají za sebou přejímku vrhu, kde byli pochváleni. Oba jsou standardní, tmavého pálení, tmavých očí, silné kostry a pohodové povahy. Vytknuté nám byli pouze u obou kýly, které jim dáme odstranit.

Obě štěňátka jsou volná, k odběru do 14-ti dnů. Hledáme pro ně ty nej páníčky, kteří by je měli rádi a více se pesanům věnovali.


15.5.2017 - Vrh C - 7.týden

Další týden mají štěňata za sebou. Kožíšek jim houstne a lumpárny z očí jen jiskří. Doma už vůbec nechtějí být. Nejvíce se jim líbí venku. Štěnda byla také na návštěvě u pana veterináře, který je naočkoval, očipoval a vystavil jim očkovací průkazy. V ordinaci se jim líbilo. Na focení jsme je tentokrát vyvezli autem na místní letištní plac. Na nové fotografie se můžete podívat v sekci štěňata nebo na rajčeti.


Pro obě štěňátka hledáme ty nej páníčky, kteří by se chtěli se psem věnovat i psím akcím a výstavám.

8.5.2017 - Vrh C - 6.týden

Naše štěňátka dovršila věk 6-ti týdnů. Za tento týden se štěnda naučila a objevila spousty nových věcí. Svezla se autem, ochutnala vařené i syrové masíčko, mrkvičku, vajíčko, ale stálým základem jejich stravy jsou stále granulky a mámino mlíčko. Spíše než ve venkovním výběhu jsou s námi. Hodní že o nich ani nevíme. Corinka váží přes 5 kilo a Cornelin dokonce přes 7 kilogramů. Koukněte sami, jak zase povyrostli.
 

1.5.2017 - Vrh C - 5.týden

Corinka i Cornelin už jsou zase o něco větší, těžší, chlupatější a akčnější. Když je hezky, tak tráví skoro celý den venku, buď ve venkovním výběhu nebo jsou s námi na dvoře a zařazují se jak do rodiny, tak do psí smečky. Štěněcí granulky jim už nedělají problém a naučili se už i pít vodu, i když mlíčko od maminky je stále nejlepší. Jezdí za nimi kocací návštěvy, které si nejvíce užívá Corinka a hlavně dospělé holky, které jsou stále neumazlené. Nafotili jsme zase pár fotek, které jsou na rajčeti.


25.4.2017 - Vrh C - 4.týden

Štěnda mají za sebou další týden. Týden plný poznání, sebevědomých krůčků a ochutnávání nového jídla. Podruhé jsme je odčervili. Také se už na chvilku chodí dívat ven a od příštího týdne, když bude hezky, budou ve venkovním výběhu. Znovu jsme je nafotili. Na nové fotky se můžete podívat v sekci štěňata a na rajčeti.
 

17.4.2017 - Vrh C - 3.týden

Cornelinek s Corinkou dnes dovršili třetí týden. Stále ještě většinu času prospí, ale už se objevují první záchvěvy hraní, vrtění ocásku, štěkání a vzájemného poznávání. Už okusili kašičku z granulek a mléka a moc jim chutnalo, ale stále mají nejraději mlíčko od maminky. Mamka Beretka si s nimi už chce hrát, ale zatím marně. Opět jsme udělali nějaké fotky, tak se můžete podívat jak nám ti naši lumpíci zase vyrostli.
 

12.4.2017 - Vrh C - 2.týden

Naše dvojčátka mají za sebou 2.týden života. Oba pěkně přibývají na váze a už otevřeli očička. Samozřejmě že první otevřela oči holčička, holky jsou přeci jen zvědavější. Také už mají jména. Holčička se bude jmenovat po své babičce Corina a pejskovi jsem vybrala jméno Cornelin, které mi na něj jako na bubáčka sedělo nejvíce. Také mají za sebou první odčervení. Více informací v sekci štěňata.
 

4.4.2017 - Vrh C 1 týden

1. týden života mají naše dvojčátka za sebou. Oba již zdvojnásobili svou porodní váhu a celkem pěkně prospívají. Hlavně pejsek, který je velký jedlík. Fenečka je sice drobnější, ale snaží se svého bráchu dohnat. Beretka o štěnda stále vzorně pečuje a přibližně každé 2 hodiny je kojí. Mlíčka máme plný bar. Nové fotografie naleznete v sekci Štěňata.
 

28.3.2017 - Máme štěňátka

V úterý přivedla naše Beretka na svět jednoho velkého pejska a jednu malou fenečku. Oba se již mají čile k světu, nejvíce je zajímá mléčný bar a pořádný odpočinek. Beretka se o ně vzorně stará a nechce se od nich hnout. Uvidíme jak dlouho jí to vydrží. 
 

15.3.2017 - Beretka 51.den březosti, už se nám to blíží

21.2.2017 - Čekáme štěňátka!!!

Koncem ledna jsme se vydali s Beretkou za ženichem do Nizozemska. Strávili tam pár dní, užili si malou dovolenou a pevně doufali že si domů vezeme malé Beretí černoušky. 

Ultrazvukové vyšetření potvrdilo březost a my se můžeme těšit koncem března na štěňátka. Více informací naleznete v sekci Štěňata


otec očekávaného vrhu C - Viking Face Hugo-Boss

11.2.2017 - Výlet v okolí Miletína

Sobotní den jsme strávili s Mollčou a Beretkou procházkováním v okolí Miletína u Hořic. Celý výlet jsme zakončili dobrým obědem.

23.1.2017 - Baruška 9.narozeniny

Dnes slaví naše první berňačka Baruška Codeli Girls "Bessynka" své 9.narozeniny. 

Přejeme jí hlavně hodně zdravíčka, ať je tu s námi co nejdéle.

20.1.2017 - Nové fotky Áček

Od majitelů pesanů z vrhu A jsme obdrželi spoustu krásných fotografií. Vyzařuje z nich hlavně radost a spokojenost všech pejsků, za což moc děkujeme. Doplnění nových fotografií proběhlo u AdelinyAshleyAlbodyehoAbelona i Algutiho

14.1.2017 - Napadl sníh

Užíváme si sněhu který napadl, vytáhli jsme sáňky a povozily děti.

9.1.2017 - Vrh A slaví 5.narozeniny

Naše první a jedinečná Áčka dosáhla věku 5 let. Všichni mají fajn rodiny, které je milují a které se k nám i po letech hlásí a my jim za to moc děkujeme. V nejbližší době všem zaktualizujeme jejich stránku a přidáme zaslané fotografie.

 

Kontakt

Kamila a Jana Čapkovi

Nový Bydžov
Královehradecký kraj
Czech republic

+420 732 525 454

Anketa

Máte doma bernského salašnického psa?

Ano (1 256)
40%

Ne (1 921)
60%

Celkový počet hlasů: 3177