23.1.2008 - 12.10.2018
(příčina úmrtí: rakovina)

 

DKK: 0/0 DLK: 0/0
60 cm    41 kg
Chovná: bon.kód 435 AI 5r5 A0
Matka: Cori Gem Sad
Otec: ICh.Barancourt van de Weyenberg
kastrovaná

ČESKÝ  VETERÁN  ŠAMPION
SLOVENSKÝ  VETERÁN  ŠAMPION

2x Velmi nadějná 2, Velmi nadějná 3, Výborná 3, Výborná 4, Výborná 2 res.CAC,
Výborná 1 CAC, res.CACIB, 6x Výborná 1, 3x BOV, 1x BOS

Zkoušky: ZZO, BH, ZOP

 

RODOKMEN

VÝSTAVY

ZKOUŠKY

Baruška alias Bessy je naše věčné sluníčko, i když občas nasadí výraz blumičky. Už jako malé štěndo byla velmi hodná, nic neničila, nehrabala a to jí zůstalo až do teď. S ostaními psy, ani domácími zvířaty nemá problém a je k nim přátelská. Také s námi jezdí po výletech, výstavách i na dovolené. Nové prostředí ji nevadí a ráda se vrhá do něčeho nového. Bessy je vycvičena k základní poslušnosti, je velmi učenlivá, výcvik jí baví a vždy se na cvičák těší. Bessy patří mezi berňáky, kteří jsou velmi dobří na obranách ( ona obrany vysloveně miluje ).

Exteriérově si na Bessce cením hlavně krásného pohybu, dobře neseného ocasu, velmi pěkné srsti, pěkné hlavy, pevné kostry a správného úhlení končetin.

Bessynka nám dala naše vytoužená štěňátka. Ve 2 vrzích odchovala 13 štěňat. Byla jim výbornou mámou, starala se o ně, vychovávala je a doufejme že jim předala do vínku jen to nejlepší.

Na podzim roku 2018 jsme se spolu museli v jejích 10-ti a půl letech rozloučit. Měla obrovský nádor na slezině, který tlačil na okolní orgány. Nádor měl bohužel metastáze, takže už se nedalo nic dělat. Bessynka byla mou nejlepší kamarádkou a tím nejúžasnějším psem pod sluncem. Moc nám chybí.